środa, 12 lipca 2023

Srebrzysto-chabrowa misa na owoce

A zarzekałam się, że w najbliższym czasie nie będę już robić misy z odbiciem szydełkowej serwetki. Taaaa, zarzekała się żaba błota 😂😂😂 Ta akurat serwetka jest idealna, jeśli chodzi o wzór - ma oczka takie w sam raz i odpowiednio rozmieszczone, więc pięknie i równomiernie odbija się w glinie, pozostawiając wyraźny odcisk. Dodatkowo rozmiar serwetki pozwala na całkowite wykorzystanie jej wzoru, w tym ozdobnych łuków.

 Tak więc powstała kolejna misa - nr 4 z odbiciem tej serwetki. Do jej wykończenia użyłam szkliwa o nazwie Srebrny Ptak. Spodziewałam się, że na ciemnoszarej glinie szkliwo wyjdzie srebrzyste z niebieskimi przebłyskami. 

I dokładnie takie wyszło na spodzie misy, na gładkiej powierzchni. Srebrzysty kolor w zależności od kąta padania światła daje niebieskie refleksy, wpadając miejscami w tzw. benzynkę.


Spód był szkliwiony tylko Srebrnym Ptakiem, natomiast wnętrze misy po nałożeniu szkliwa przetarłam ostrą gąbką, żeby zetrzeć je z wypukłych powierzchni i delikatnie pociągnęłam cienką warstwą transparentnego szkliwa.  

Nie wiem, czy to szkliwo zachowuje się tak w zagłębieniach wzoru, gdzie spłynęło podczas wypału, czy zaszła jakaś reakcja z transparentnym szkliwem, czy powód był jeszcze inny? Tak czy siak, chociaż efekt jest niezamierzony, to trzeba przyznać, że dość ciekawy i miska fajnie będzie wyglądała wypełniona kolorowymi owocami 😊💙 


 

Poniżej linki do ulepionych wcześniej misek z koronkowym wzorem z szydełkowej serwetki  (wszystkie trzy w kolorze turkusowym):

1. Duża misa ceramiczna na owoce

2. Kolejna personalizowana miska na owoce

3. Ceramiczna misa na owoce z koronkowym wzorem


Glina G&S nr 371 (szara), szkliwo proszkowe TC 8944 Silverbird, transparentne CQ 11507 Tafla szkła

 

Pozdrawiam serdecznie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz