środa, 17 sierpnia 2022

Lawendowe podkładki pod kubek

 

Po uszyciu woreczków na suszoną lawendę zostało mi kilka małych motywów z transferem lawendowym i całkiem sporo ścinków bawełnianych w różnych odcieniach fioletu. Postanowiłam uszyć z nich lawendowe podkładki pod kubek.

 

Na kawałkach flaneli  w centralnym punkcie naszyłam motywy z lawendą, a następnie dookoła doszywałam kawałki tkanin -  nie były to równe paski, częściej zdarzały się trapezy, ale zupełnie się tym nie przejmowałam. Starałam się tylko, żeby na wszystkich podkładkach określony kolor i wzór znalazł się mniej więcej w tym samym miejscu.

Powstały małe panele patchworkowe, które przycięłam w kwadraty, podszyłam gładką bawełną i obszyłam lamówką, którą zrobiłam z pasów fioletowej tkaniny w groszki.  Na gotowe podkładki naszyłam jeszcze ciemnofioletową taśmę zygzakową.


Wyszło mi sześć podkładek, każda jest inna, a jednak są podobne i stanowią komplet. Chociaż planowałam zrobić podkładki pod kubek, to ostatecznie wyszły większe - mają bok równy 24 cm. Tak więc oprócz kubka z kawą czy herbatą, spokojnie zmieści się  też talerzyk deserowy z pysznym domowym ciachem 😀 💜
 Pozdrawiam serdecznie


 

2 komentarze :