środa, 6 maja 2020

Patchworkowa kołderka ze zwierzątkami dla Celiny


Szyjąc kołderkę dla Nel, młodszej siostrzyczki Celiny, stwierdziłam, że leśna kołderka z liskami, którą uszyłam dwa i pół roku temu, na pewno jest już dla Celinki za mała. Uznałam więc, że uszyję dla niej nową, większą :) 
I tak powstała kołderka z leśnymi zwierzątkami. Miałam do dyspozycji dwa półmetrowe kawałki fajnej bawełny z takimi samymi motywami zwierząt, które różniły się tylko kolorem tła - jeden miał tło miętowe, drugi gołębi. Postanowiłam więc pociąć je na kwadraty i ułożyć w szachownicę.


Dodałam żółte rozszycia przecięte turkusowymi punktami i dwucentymetrową pomarańczową obwódkę, która stanowi mocniejszy akcent kolorystyczny. Turkusowa ramka dookoła kołderki zamyka całość. Na tył kołderki wybrałam jasnozieloną tkaninę  w ciemniejsze liście, która przynajmniej kolorem nawiązuje do tematyki leśnej ;) Całą kołderkę przepikowałam tylko po liniach prostych - w szwach.


Gotowa kołderka ma wymiary 110 x 142 cm. Jest lekka, wesoła, kolorowa i  myślę, że spodoba się Celinie.Pozdrawiam serdecznie

4 komentarze :