piątek, 30 grudnia 2022

Ceramiczny personalizowany zestaw do sushi

 

Wreszcie mogę pokazać ostatnie świąteczne prezenty ceramiczne, które zrobiłam dla Łukasza i Pauliny. Tym razem to personalizowane zestawy do sushi 😀

 


Każdy z zestawów składa się z prostokątnego półmiska do podawania sushi i miseczki do sosu. Do kompletu dokupiłam jeszcze bambusowe pałeczki z ozdobnymi metalowymi nakładkami i bambusowe podkładki pod pałeczki.

 

W lewym górnym rogu półmisków odcisnęłam w mokrej glinie napisy - sushi Łukasza i sushi Pauliny. Podczas szkliwienia półmisków po pierwszym wypale, zagłębienia napisów wypełniłam brązowym szkliwem i pokryłam jeszcze transparentnym. 


Półmiski mają wymiary 28 x 12 cm, miseczki mają średnicę ok. 8 cm.

 
Prezent już wręczony 😊 Spodobał się obdarowanym, bo Łukasz i Paulina lubią sushi. Ale największe zaskoczenie było, kiedy zorientowali się, że to personalizowane zestawy, znakowane ich imionami i zrobione specjalnie dla nich. Bardzo lubię robić takie prezenty najbliższym 💓Pozdrawiam serdecznie

2 komentarze :

  1. Super pomysł a wykonanie na 6. Jestem ciekawa gdzie wypalasz swoje PRACE. POZDRAWIAM

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję bardzo Doroto :) Chodzę na zajęcia do Miejskiego Ośrodka Kultury. W pracowni jest piec i wszystkie prace są wypalane na miejscu.
    Również pozdrawiam Cię serdecznie.

    OdpowiedzUsuń