wtorek, 19 lipca 2022

Srebrna torebka - listonoszka

 

Ze srebrnej, pikowanej ekoskórki uszyłam sobie niedużą torebkę - listonoszkę. Ekoskóra ma od spodu cienką warstwę syntetycznej ociepliny i chociaż jest mięciutka, to dzięki pikowaniu, torebka dobrze trzyma kształt i nie potrzebuje dodatkowego usztywnienia.

 

 

Torebkę uszyłam z dwóch prostokątów o wymiarach 30 cm x 22 cm. Na podszewkę użyłam czarną bawełnianą tkaninę w białe gwiazdki - podszewka fajnie kontrastuje ze srebrną ekoskórą, a jednocześnie pasuje do czarnych zamków. 

Z przodu torebki, w poziomym cięciu  umieściłam sporą kieszeń zapinaną na zamek przez całą szerokość torebki. Wewnątrz wszyłam przegrodę, która dzieli torebkę na dwie komory, dzięki temu łatwiej jest utrzymać porządek. Dodatkowo wszyłam mniejszą kieszeń na telefon komórkowy.

 


Tył torebki jest całkowicie gładki. Dopiero pakując torebkę uświadomiłam sobie, że przydałaby się w tym miejscu mała kieszonka na zamek, przeznaczona na klucze. No nic, w następnej torebce taka kieszonka na pewno będzie, żebym mogła mieć klucze "pod ręką".

 

Pasek przypięłam do torebki przy pomocy półkółek i karabińczyków, które zachomikowałam przezornie po likwidacji jakiejś starej torebki. Uchwyty na półkółka uszyłam pierwotnie również z ekoskórki, niestety moja maszyna nie dała rady przeszyć tylu warstw. Ostatecznie więc uchwyty zrobiłam z czarnej taśmy nośnej.  Torebeczka chociaż niewielka, okazała się całkiem pakowna. Myślę, że powstanie co najmniej jeszcze jedna, bo w ręce wpadł mi kawałek bladoróżowego pluszu tapicerskiego w odpowiednim rozmiarze 😉Pozdrawiam serdecznie


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz