środa, 13 lipca 2022

Raglanowa bluzeczka z wzoru od KnitAnki po raz drugi

 

Kolejna bluzeczka z wzoru od KnitAnki gotowa, chociaż właściwie powstała trochę przypadkiem. Do jej zrobienia wykorzystałam dziwną włóczkę, którą znalazłam w swoich zapasach, trochę przypominającą sznurek wędliniarski. Przypomniało mi się, że miałam z niej upleść na laskach cynamonu małe makaramowe zawieszki na choinkę 😂 Nie wyrobiłam się jednak, święta minęły a ja znalazłam dla tego "sznurka" nowe zastosowanie.Włóczka Drops Cotton Light kolor 01 ecru, zużyłam 200 gram, bo tyle tylko miałam.

 

Rozmiar bluzeczki to 38/40. Przydałoby się żeby była troszkę luźniejsza i ciut dłuższa, ale trudno - najwyżej nie będę unosiła rąk do góry 🤣 

Użyłam drutów nr 5 i dziergałam dość luźno.  Zaczęłam od 82 oczek, w obwodzie korpusu miałam 144 oczka. Rękawki oddzieliłam po zrobieniu 6 motywów, z tym że wzorek zmniejszyłam - z szerokości odjęłam dwa oczka a z wysokości 2 rzędy. Tym samym wzorek robiłam na szerokość 15 oczek i zamiast czterech par dziureczek u mnie są trzy.
 Dane techniczne włóczki
 

 
 
Okazuje się, że ten wzór tak wciąga, że jak już się zacznie, to nie można przestać. Ja zabrałam się już za dzierganie trzeciej bluzeczki, póki lato trwa🔆🔆🔆 
 
Jeśli jeszcze nie znasz Ani i jej wzorów, to zajrzyj koniecznie na youtube na kanał KnitAnki
 
A jeśli masz w planach zrobienie raglanowego sweterka, to wejdź na facebooku do grupy Sweterki raglanem kanału KnitAnki - dostaniesz tam pomoc i ogromne wsparcie 👍.

 
 
👉 pierwsza bluzeczka raglanowa z jasnoróżowej bawełny Drops Safran
👉 druga bluzeczka raglanowa z kremowej mieszanki z bawełną Drops Cotton Light   
 
 
 
 
Pozdrawiam serdecznie


2 komentarze :

  1. Odpowiedzi
    1. Dziękuję bardzo :) Po latach na nowo odkryłam druty i radość płynącą z dziergania :)

      Usuń