czwartek, 7 kwietnia 2022

Kurczaki - woreczki na wielkanocne słodkości

 
Na swoim PINTEREST zgromadziłam tysiące pomysłów na rękodzieło pochodzących od różnych twórców, głównie zagranicznych. Kilka dni temu po otwarciu tablicy z Wielkanocnymi inspiracjami wpadł mi w oko żółty woreczek ze skrzydełkami i nóżkami.
 
Jakiś czas temu szyłam woreczki na słodycze z zajęczymi uszami, uznałam, że ten woreczek przypominający kurczaka też będzie w sam raz do zapakowania drobnych słodkości.

 

Woreczki (od razu trzy 😊) uszyłam na podstawie wzoru Crystal z bloga Stitched by Crystal, która dla portalu makeit-loveit zrobiła również bardzo przejrzysty TUTORIAL.

SZABLON KURCZAKA DO POBRANIA

Woreczek wydawał mi się malutki, więc go trochę powiększyłam (gotowy woreczek bez skrzydełek i nóżek ma wymiary 18 x 13 cm). Postanowiłam też wszyć podszewkę, żeby wnętrze woreczka też było ładne 😃

 

Zamiast wyszywać oczka, czy też naszywać np. z filcu, zamontowałam bezpieczne oczka do zabawek. Dzięki podszewce w woreczku nie są widoczne po lewej stronie (chociaż wyczuwalne - ale w sumie w niczym to nie przeszkadza).


Do skrzydełek i łapek, przed przyszyciem do woreczków, włożyłam po odrobinie silikonowych kulek, żeby nadać im trochę objętości. 
Woreczki wypełniłam czekoladowymi jajeczkami i innymi drobnymi słodyczami. Będą idealnym dodatkiem do prezentów dla dzieci z okazji Świąt Wielkanocnych 🐤🐤🐤
 
 
Pozdrawiam serdecznie

2 komentarze :

  1. Cudownie nas inspirujesz przed świętami. Twoje podkładki z poprzedniego posta i woreczki z tego są cudowne. Troszkę szyję, więc nawet tutoriale nie są mi potrzebne ;-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję Barbaro 😊 Póki wnuki są małe, staram się na każde święta uszyć im jakieś kolorowe drobiazgi. Cieszę się, że mogłam Cię twórczo zainspirować 🐤😃

      Usuń