wtorek, 12 kwietnia 2022

Szydełkowe podkładki pod kubek - zajączki wielkanocne


Do Świąt zostało już naprawdę niewiele czasu. I raczej zajmuję się już ogarnianiem świątecznego menu niż szykowaniem ozdób i dekoracji. Ale dla tych podkładek zrobiłam wyjątek. Uwielbiam takie szybkie robótki, bo zrobienie takiej podkładki zajmuje nie więcej niż 10 minut! 

 

Na YouTube jest dużo różnych filmików, pokazujących jak takie podkładki zrobić. Po wpisaniu hasła "zajączki szydełkowe podkładki", wyświetliły mi się takie pierwsze trzy filmiki:

1. zajączek od plotkadesign

2. zajączek z pomponem od plotkadesign

3. zajączek aplikacja od Aurelia Myszka Szara 

Do wykonania podkładek można użyć sznurka bawełnianego o grubości 3mm lub 5mm. Ja swoje zrobiłam z podwójnego sznurka wędliniarskiego.


Na początek zrobiłam 4 podkładki, ale już widzę, że powstanie ich więcej 😊 Moje podkładki mają średnicę 12cm (mierzony sam brzuszek zajączka, bez łebka), można na nich stabilnie postawić nawet większy, nietypowy kubek.

 


Ponieważ nie trzymałam się ściśle żadnego tutorialu i dopasowałam sobie rozmiar zajączka do własnych potrzeb,  zrobiłam ku pamięci rozpiskę na zdjęciu poniżej. Będę mogła w każdej chwili do tego wrócić i  dorobić takie same zajączki 😀  Osoby, które robią na szydełku na pewno też się w tym połapią 😉


Kolejne podkładki zajączki zrobiłam z beżowego sznurka nowosolskiego o średnicy 3mm. I to na pewno nie jest moje ostatnie słowo w tym temacie 😀

 

Pozdrawiam serdecznie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz