czwartek, 13 kwietnia 2017

Komplet pościeli dla małego miłośnika koniMartynka dostała pościel w owieczki, więc jej starszy braciszek, Tymek nie mógł być gorszy ;) Ponieważ jest zafascynowany końmi, a ja akurat w szafie miałam kawałki tkanin w piękne, realistyczne konie, to postanowiłam i jemu uszyć komplet pościeli.

Niestety półmetrowy kawałek świetnej bawełny firmy Elizabeth's Studio, który kupiłam kiedyś w tym sklepie, składał się tylko z ośmiu paneli. A do uszycia kołderki potrzebowałam przynajmniej dziewięciu. Zdecydowałam więc, że dziewiąty brakujący prostokąt wytnę z innej tkaniny, ale też z końmi, z bawełny firmy Timeless Treasure z tego sklepu  :)


Prostokąty miały wymiar 24x 28cm, więc po zszyciu kołderka byłaby za krótka i prawie kwadratowa, dlatego wszystkie rameczki i rozszycia poziome zrobiłam szersze niż poziome i w ten sposób udało mi się gotową kołderkę trochę wydłużyć ;)


Z tej samej tkaniny, z której wycięłam centralny prostokąt w kołderce, uszyłam powłoczkę na poduszkę (podobnie jak w przypadku kompletu dla Martynki, samą poduszkę też uszyłam i wypełniłam silikonową kulką).


Tak wygląda komplet pościeli z jednej strony - tej najważniejszej, bo w konie ;)))


Na spód kołderki i poduszki specjalnie kupiłam 2 metry bawełny w słodkie jeżyki.


Tył pościeli jest gładki, bez żadnych rozszyć.


Kołderkę przepikowałam tylko w szwach i oblamowałam lamówką w kolorze tła. Gotowa pościel ma wymiary: kołderka 115 x 135cm i poduszka 60 x42cm.


Zapakowana w celofan i pasującą kolorystycznie kokardę, została wysłana do przyszłego właściciela i pewnie jutro już będę wiedziała czy prezent się spodobał?Szyjąc pościel dla Tymka uwolniłam z szafy tkaniny w konie, resztki brązowej bawełny i około metrowy kawałek zielonej bawełny w białe kwiatuszki.


Pozdrawiam serdecznie

3 komentarze :

  1. Ja tez chciałabym mieć taką piękną pościel :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fantastyczny pomysł ... uroczy komplecik pościeli. Podziwiam talent i ... troszkę zazdroszczę. Pozdrawiam ...

    OdpowiedzUsuń