wtorek, 11 kwietnia 2017

Dwustronny komplet pościeli dla MartynkiDla małej Martynki, która jest co raz bardziej aktywna i ciekawa otaczającego ją świata,  uszyłam komplet kolorowej dwustronnej pościeli ze zwierzątkami :)

Do uszycia pościeli wykorzystałam metrowy kawałek pięknej bawełny z motywem owieczki, którą kupiłam kiedyś zupełnie przypadkowo, bo spodobały mi się te przyciągające oko mocne, nasycone kolory.


U góry powtarzał się motyw z owieczkami, ale o wiele mniejszymi. Odcięłam więc ten fragment, a w to miejsce doszyłam pas bladoróżowej bawełny, żeby kołderka miała odpowiednią długość.Fragment tkaniny z małymi owieczkami w sam raz nadawał się na poduszkę :)


Drugą stronę pościeli uszyłam  z bawełny o spokojniejszej, bardziej stonowanej kolorystyce, z nadrukiem wesołych zwierzątek afrykańskich.


Na zdjęciu poniżej widać drugą stronę poduszki. A właściwie powłoczki na poduszkę. Ponieważ powłoczka ma niestandardowy wymiar, więc z kawałka flizeliny bez kleju uszyłam poduszkę w pasującym rozmiarze i wypełniłam ją kulką silikonową.


Gotowa pościel ma wymiary: kołderka 95 x 115cm i poduszka 60 x42cm. Tak wygląda komplet pościeli z jednej strony...


... i z drugiej strony. Jedna kołdra i jedna poduszka, ale jakby dwa różne komplety pościeli ;)


Pościel zapakowana, za chwilę trafi do pudełka i na pocztę. Mam nadzieję, że dotrze do Martynki na czas :)PS. Uczestniczyłam we wspaniałej i bardzo motywującej akcji Uwalniania tkanin z szafy. Niestety Zapomniana Pracownia zawiesiła akcję, ale ja postanowiłam ją kontynuować. Wszystkie materiały, które wykorzystałam do uszycia tego kompletu pościeli uwolniłam ze swojej szafy :)Pozdrawiam serdecznie

3 komentarze :