wtorek, 22 listopada 2016

Zimowe podkładki z bałwankami - szablon do pobrania!Wyciągnęłam wreszcie z szafy bawełny z motywami świątecznymi. Zostało mi sporo tkanin z ubiegłego roku, w tym roku dokupiłam jeszcze trochę nowych wzorów.

Powoli zaczynam świąteczno-zimowe szycie :) Na dobry początek uszyłam komplet sześciu podkładek. Będą prezentem świątecznym, ale zależało mi na tym, żeby można było używać ich dłużej niż tylko przez kilka dni Świąt. Dlatego na podkładkach zrobiłam aplikacje z uśmiechniętymi bałwankami. Będzie można więc korzystać z nich przez całą zimę :)

Podkładki mają wymiary 24 x 24 cm. Narysowałam sobie bardzo prostą aplikację bałwanka. Głowa bałwanka to spory owal, jednakowy na wszystkich podkładkach. Podobnie jak nos w kształcie i kolorze przypominającym marchewkę. Bałwanki różnią się tylko nakryciem głowy.


Kapelusze, czapeczki z pomponem i nauszniki narysowałam i wycięłam jak najprostsze, tak żeby składały się z 1-2 elementów. Aplikacje naszyłam ściegiem drabinkowym ciemną, granatową nicią. Akrylową farbką do tkanin namalowałam bałwankom rumieńce. Imitujące węgielki oczy wycięłam z ekoskórki, a usta zrobiłam z czarnych cekinów. Podkładki obszyłam lamówką w kontrastowym kolorze. I na koniec wszystkie sześć podkładek razem:)


A  gdyby ktoś chciał uszyć sobie podobne, to przygotowałam szablon do pobrania. Po kliknięciu obrazek powiększy się. Można go wydrukować w dowolnym, potrzebnym rozmiarze.

 Pozdrawiam serdecznie


7 komentarzy :

 1. Jesteś niezawodna. Dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne :) Od razu powodują uśmiech na twarzy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow, kochana kobietko po prostu piękne jak wszystko zresztą co wychodzi z pracy Twych rączek. Pozdrawiam cieplutko z pięknego Trenčína ;) <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękne podkładki, są urocze i bardzo, ale to bardzo mi się podobają. Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń