czwartek, 17 grudnia 2015

Puchate i mięciutkie choinki 3D

Choinki 3D


Szyte choinki 3D czyli choinki trójwymiarowe - spotkałam się z nimi już kilka lat temu, ale jakoś nigdy wcześniej nie podjęłam próby ich uszycia. Spodobały mi się dopiero, gdy koleżanka pokazała mi taką gotową, uszytą przez siebie.


Kupiłam więc kolorowe świąteczne tkaniny i wielki wór kulki silikonowej, i od kilkunastu dni "produkcja" choinek trwa w najlepsze. Kroję, zszywam, prasuję, wypycham... Ale sprawia mi to ogromną frajdę, bo choinki wysyłam do rodziny i przyjaciół jako dodatek do świątecznych kartek z życzeniami :)

Przy szyciu choinek korzystałam z tego tutorialu i bardzo przejrzystego obrazkowego tego tutorialu. Nie doszywałam jednak żadnych koralików, dzwoneczków ani innych ozdób. 

Choinki 3D

Zrobiłam też sobie szablony na choinki większe - czteropiętrowe i mniejsze - trzypiętrowe. Moja duża choinka ma 25cm "wzrostu", mniejsza 18cm.

Poniżej na zdjęciach widać tylko część "lasu", który uszyłam ;)

Szyte choinki trójwymiarowe

Szyte choinki 3D

Po zapakowaniu w celofan i kartonik, każda z choinek powędruje do swojego nowego domu :)


Gdyby ktoś chciał skorzystać z moich szablonów, to proszę się częstować :) Po kliknięciu schemat się powiększy. Można go wydrukować w dowolnym rozmiarze lub powiększyć na ksero.


Szablon choinki 3D

Do Świąt został równo tydzień, więc jeszcze zdążycie sobie uszyć taką fajną dekorację. Kto uszyje? Pochwalcie się koniecznie swoimi choinkami w komentarzach pod postem.


Pozdrawiam serdecznie

6 komentarzy :

 1. Wspaniały pomysł i wyszły Ci idealnie :) Przepięknie wyglądają. Tkaniny urocze. Pozdrawiam świątecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne :) Napewno sprawiły wiele radości. Choć mi by było żal się rozstawiać z takim kolorowym lasem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne choinki, dzięki za schematy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. cudne :) dziekuje za wykroj :) skorzystalam i uszylam :)

  OdpowiedzUsuń