piątek, 13 listopada 2015

Jak zrobić gryzak dla psa ze starego t-shirtu?

Jak bez szycia, bez wysiłku, praktycznie w 10 minut, wykorzystując stary, nienoszony już t-shirt, zrobić fajną zabawkę dla psa? O taką?
Moja sunia uwielbia te gryzaki, niszczy je dość szybko, więc średni raz w miesiącu robię jej nowy. Postanowiłam pokazać Wam, jak łatwo je wykonać.

Przepraszam za bardzo słabą jakość zdjęć. Są robione na szybko komórką i w dodatku przy świetle żarówki, ale akurat dziś wieczorem moja Misia potrzebowała nowej zabawki i nie chciała czekać na lepsze światło ;) 

Zaczynamy! Potrzebny będzie duży t-shirt (albo dwa mniejsze) i nożyczki.Odcinamy rękawy, ramiona, szwy boczne i podłożenie. Otrzymane prostokąty tniemy na paski o szerokości 3-4 cm.Zbieramy w pęk kilkanaście lub więcej pasków (u mnie 24) i zawiązujemy na supeł zostawiając kilkucentymetrowe frędzle.  Dzielimy pozostałe długie paski na 3 części i splatamy w warkocz tak, jak włosy.Gdyby okazało się, że warkocz jest za krótki, możemy przedłużyć paski w prosty sposób, widoczny na zdjęciu.Gdy warkocz osiągnie odpowiednią długość, zawiązujemy supeł na drugim końcu i wyrównujemy nożyczkami frędzelki. I to wszystko! Prawda że to łatwizna? Moja Misia od razu "zaopiekowała się" nową zabawką :)
Pozdrawiam serdecznie 


PS. Przypominam o trwającej rozdawajce dla obserwatorów :)

4 komentarze :

 1. Swietny pomysl na stary tshirt i zabawke dla psiaka,pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Najważniejsze, że Misia jest zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zabawka bardzo prosta w wykonaniu, bo pokazałaś wszystko krok po kroku :)
  Mój pies jest wyjątkowy, bo nie umie bawić się takimi zabawkami. Ale to psiak "z przeszłością" :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Skarbnica świetnych pomysłów ;) aplikacja na bluzeczce ładniutka. ;)

  OdpowiedzUsuń