sobota, 8 marca 2014

Warsztaty decoupage w Dziedzicach

Dziś miałam przyjemność poprowadzić warsztaty z podstaw decoupage w miejscowości Dziedzice, położonej w gminie Barlinek. Kurs zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół DziedzicW warsztatach wzięli udział mieszkańcy Dziedzic i Barlinka. Przekrój wiekowy uczestników był bardzo zróżnicowany - najmłodsza uczestniczka miała niecałe 10 lat, najstarsza ponad 80! Podstawy decoupage poznawało również dwóch młodych mężczyzn :)


Uczestnicy w czasie czterogodzinnego spotkania mieli za zadanie ozdobić 4 małe podkładki pod kubek i jedną dużą, obiadową. 


Wszyscy ochoczo zabrali się do gruntowania, malowania, wycinania serwetek, klejenia i lakierowania. Każdy miał inny pomysł na ozdobienie podkładek, jedni wycinali drobne elementy, układając z nich kompozycje, inni motywy z serwetek wydzierali. Nie obyło się bez zmarszczek i pęcherzy na przyklejonych serwetkach,...   


... które zostały bezlitośnie rozprasowane żelazkiem przez papier do pieczenia :)


Po 4 godzinach pracy na stołach panował twórczy nieład,...


... a efekty końcowe pozytywnie zaskoczyły samych uczestników warsztatów :)


Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie z warsztatów...


... i można podziwiać wspaniałe prace kursantów, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z decoupage :)


Prawda, że fajnie wyszło?

A teraz mogę już wrócić do szycia ;) Przede wszystkim muszę nadrobić zaległości, czyli uszyć wreszcie koszulę na lutowe Sew Along. Jestem już mocno spóźniona, bo mamy marzec i wyznaczone kolejne zadanie... Koszula wprawdzie już skrojona (czarne groszki na białym tle), ale jakoś nie miałam czasu, żeby się za nią zabrać. Jutro mam zamiar to zmienić ;)))

P.S.
Polujecie na myszkę? Jeszcze niecałe 1.000 wejść!Pozdrawiam serdecznie

9 komentarzy :

 1. :) fajnie, że takie twórcze spotkania są organizowane :) ..w każdym człowieku jest ziarnko twórcy, które można własnie poprzez takie spotkania pobudzić do wzrostu:)
  Pozdrawiam wiosennie:)
  Kamila

  OdpowiedzUsuń
 2. świetna nauczycielka i zdolni kursanci... decupage jest mi obcy - sama bym tego lepiej nie zrobiła niż ta ekipa po jednym dniu warsztatów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie spotkania są super....A ile pieknych prac powstało....Pa....

  OdpowiedzUsuń
 4. To fajne, ze komuś chce się organizować takie spotkania, warsztaty i dzielić się swoją wiedzą :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne takie warsztaty. A prace końcowe robią wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 6. niestety nie udało mi sie złapać już widzę 100007 . , miałam nadzieje , ze zacznę polować a tu już pewnie ktos upolował?

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie warsztaty to świetna sprawa, sama chętnie pobawiłabym się decoupage'm :)

  OdpowiedzUsuń
 8. a w takich warsztatach chętnie wzięłabym udział. Bardzo fajne to :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Żebyście wiedziały dziewczyny, że takie warsztaty to świetna sprawa. Miałam ogromną frajdę, kiedy osoby, które wcześniej nawet by nie pomyślały, że mogą samodzielnie coś udekorować, bo "przecież ja nie potrafię, nie mam zdolności plastycznych, itp...", wychodząc z zajęć już planowały co sobie w domu zdekupażują :)

  OdpowiedzUsuń