poniedziałek, 16 stycznia 2023

Różowe skarpety z wzorkiem w romby

Bardzo spodobała mi się w skarpetach pięta bumerang z klinem, którą po raz pierwszy z  tutorialu Ewy Rochalskiej zrobiłam w listopadowych skarpetkach z dwóch kolorów włóczki Fabel.

 

Tym razem wypróbowałam nie znaną mi dotąd włóczkę producenta Vlna Hep o nazwie Best Socks 4-fach.  W dotyku okazała się bardziej szorstka od mojej ulubionej skarpetkowej Fabel, ale po praniu zmiękła i nabrała puszystości.


 

W robótce kolor nr 7329 ułożył się w fajne melanżowe paski. 

Robiłam na drutach nr 2,5 metodą magic loop dwie skarpetki na jednej parze drutów. Skarpetki nie są identyczne, bo robiłam dwie skarpetki z jednego motka włóczki - jedną zaczynając tradycyjnie, drugą z końcówki nitki wyciągniętej ze środka motka. Okazało się, że jest to bardzo wygodna metoda, trzeba tylko pilnować motka i co jakiś czas obracać go tak, żeby obie nitki się nie skręciły. Za to wystarczy zwracać uwagę na jeden motek, a nie dwa 😉


Skarpetki zrobiłam od góry, bez konkretnego wzoru. Można powiedzieć, że improwizowałam w trakcie pracy. Mogłam sobie na to pozwolić robiąc dwie skarpetki jednocześnie.

Zaczęłam od ściągacza 2 x 2 na 64 oczek. Wzorek to romby o szerokości sześciu oczek, pięta bumerang jak już wspomniałam wcześniej. W środkowej części podeszwy zrobiłam romb wzorem ściągaczowym, żeby skarpeta ładniej dopasowała się do stopy.


Muszę jeszcze poćwiczyć zszywanie skarpetki w palcach, żeby nie zaglądać za każdym razem do tutoriali. A ponieważ nie lubię powtarzalności i nudy, to chyba pora na naukę dziergania skarpet metodą od palców 😀Informacje o włóczce:

 

 

Pozdrawiam serdecznie

2 komentarze :

 1. Ja uwielbiam robić od palców, choć kiedyś właśnie robiłam skarpetki od góry. Teraz już nie próbuje nawet. Sama zobaczysz jak zaczniesz w drugą stronę to przepadłaś. 😅🙂

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie tak sobie myślę Aniu, że po pierwsze odpadnie mi zszywanie palców, którego nie lubię (bo nie mam wprawy - ale i tak nie lubię). A po drugie będę mogła wykorzystać włóczki do samego końca i nie martwić się, że zabraknie.
   PS. I znów musiałam się zalogować (chociaż zalogowana jestem), żeby nie dodawać tej odpowiedzi anonimowo :/

   Usuń