poniedziałek, 5 grudnia 2022

Lekka i ciepła chusta na drutach

 

Z włóczki Dropsa Air nr 23 wydziergałam na drutach leciutką chustę korzystając z bezpłatnego wzoru Australian Spring z Garn Studio.

 

Dedykowana włóczka to cieńsza Sky od Dropsa, gdzie 50 g to ok. 190 metrów. Włóczka Air ma w 50 g ok.150 m. Ponieważ miałam tylko 3 motki, to zrobiłam tę chustę na drutach nr 6, czyli grubszych niż zalecane. Uznałam, że w przypadku chusty będzie to nawet wskazane, ponieważ chusta miała być delikatna i ażurowa.


Schemat zamieszczony na stronie został poszatkowany na 4 elementy. Na początku musiałam się pilnować, żeby nie pomylić kolejności przerabiania schematów, jednak po przerobieniu całego motywu, drugi i kolejne właściwie robiłam z pamięci, zerkając tylko od czasu do czasu do schematu.
Podczas przerabiania ostatniego motywu, wiedziałam już że nie wystarczy mi włóczki, żeby dokończyć  chustę tak, jak przewiduje wzór. Kilka ostatnich rzędów zrobiłam więc po swojemu, dzięki temu zużyłam włóczkę praktycznie do końca (zostało mi ok. 15cm).

 


Po zblokowaniu chusta ma wymiary 168 x 82 cm. Jest niesamowicie miła w dotyku, leciutka i bardzo ciepła - pomimo ażurków. To na pewno zasługa aż 65% zawartości wełny alpaki w użytej włóczce.Poniżej dane techniczne włóczki, z której zrobiłam chustę:


 Pozdrawiam serdecznie

1 komentarz :