czwartek, 17 listopada 2022

Mały okrągły dywanik szydełkowy ze sznurka

Zrobiłam sobie kolejny okrągły dywanik do łazienki. Użyty sznurek to tradycyjnie u mnie nowosolski o grubości 3mm - z tego szydełkuje mi się najlepiej. Kolor to ecru, chociaż mam wrażenie, że odcień leciutko wpada w róż. Jednak zupełnie mi to nie przeszkadza. 


Na ciemnych płytkach w łazience ten odcień nie jest widoczny, a jaśniutki sznurek ładnie kontrastuje z brązem, który z kolei podkreśla wszystkie niuanse wzoru 😀

To jest trzeci mały okrągły dywanik, jaki zrobiłam ze sznurka nowosolskiego.

👉 pierwszy okrągły dywanik lawendowy,

👉 drugi  okrągły dywanik turkusowy,

👉 trzeci okrągły dywanik ecru.


Tym razem dywanik zrobiłam bez schematu, poszłam na żywioł i w trakcie pracy wymyślałam kolejne okrążenia. Ten dywanik jest zupełnie płaski, zrezygnowałam ze wszystkich wypukłych sznurkożernych ozdobników. Dzięki temu dywanik jest lżejszy niż dwa poprzednie - waży ok. 800 g, ma średnicę 73 cm. Zużyłam do jego wydziergania ok. 320 metrów sznurka.

Niestety dziergając bez schematu łatwo można popełnić błąd w obliczeniach. Tak jak ja w przypadku tego dywanika 😉 Kto zauważył, że dywanik nie jest symetryczny? Zaczęłam parzystą liczbą słupków, a skończyłam na nieparzystej liczbie najbardziej widocznego wzoru. Dużych łuków miało być 16, a wszyło mi 15. Nie wiem jak ja to policzyłam? 🙈 

W każdym razie nie mam zamiaru pruć, bo mi to zupełnie nie przeszkadza. A zresztą robię już kolejny dywan z tego samego sznurka, tym razem większy, owalny. I tu już zwrócę większą uwagę na wyliczenia, żeby sytuacja się nie powtórzyła (też robię bez schematu).


 Pozdrawiam serdecznie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz