sobota, 27 listopada 2021

Resztkowiec, czyli ciepły sweter na drutach z resztek włóczek


Zaczęło się od worka z resztkami włóczek pozostałych po różnych projektach, który wyjęłam z mojej przydasiowej szafy. Wybrałam te kłębuszki, które pasowały mi kolorystycznie i stwierdziłam, że zrobię sobie cieplutki wełniany kardigan. Chciałam, żeby był grubszy, więc uznałam, że połączę różne włóczki po dwie nitki i na drutach nr 8 szybko zrobię sobie duże swetrzycho.

 

 

Zaczęłam robić od góry, równomiernie dodając oczka. Robótki faktycznie szybko przybywało. Po kolei dodawałam różnokolorowe włóczki, tworząc melanże od jasnego popielu, przez róże i fiolety aż do brązów.

Zrobiłam plisy z dziurkami na guziki, dokończyłam rękawy, pochowałam nitki. Wydawałoby się, że wystarczy tylko przyszyć guziki i sweter gotowy.


Okazało się jednak, że żadne guziki mi do tego swetra nie pasowały, a dodatkowo ściągacz przy szyi niezbyt dobrze leżał. Zdecydowałam więc, że przerobię kardigan na sweter. Odprułam więc plisy od przodów i sprułam kołnierz i ściągacz u dołu swetra. 

Dorobiłam pas z wzorem warkoczowym  i wszyłam go w środek przodów. Na drutach z długą żyłką dorobiłam na okrągło ściągacz u dołu swetra i wykończyłam ściągaczem dekolt. No i w ten sposób uratowałam ten sweter, bo w pierwszym odruchu chciałam spruć całą robótkę. 
To już mój czwarty sweter zrobiony na drutach w tym roku 😍 Mam nadzieję, że dam radę skończyć jeszcze piąty, który właśnie dziergam. Tym razem robię sweter według wzoru od Ali Szyntor, o nazwie "My very first sweater" (co przy liczbie swetrów, które już zrobiłam - niewielkiej, ale jednak - brzmi dość przewrotnie 😄).


Pozdrawiam serdecznie

3 komentarze :

  1. Ekstra ten sweter. Patrząc na kardigan, pomyślałam ze tyle pracy i cały do prucia 😱, ale super wybrnęłaś. Teraz wyglada rewelacyjnie 😍

    OdpowiedzUsuń
  2. Dreszczowiec z tym swetrem, genialne wyjście z sytuacji, rezultat wspaniały - trudno uwierzyć, że to dopiero czwarty jest :)

    OdpowiedzUsuń