niedziela, 8 sierpnia 2021

Skarpetki w kolorowe zygzaki

 

Te skarpetki zaczęłam robić jeszcze w czerwcu. Dokupiłam sobie drugi komplet drutów z żyłką specjalnie po to, żeby robić obie skarpetki w tym samym czasie (po kawałku jednej i drugiej - na przemian). Miało być szybciej, ostatecznie jednak skarpety skończyłam po dwóch miesiącach, bo pochłonęły mnie inne projekty (szyciowe).


Wymyśliłam sobie, że zużyję końcówki włóczek, które pozostały mi z wcześniejszych robótek. Wybrałam takie, o grubości zbliżonej do granatowej włóczki, która była bazą (Zitron Trekking XXL tweed). Nie chciałam robić pasków, więc wymyśliłam sobie zygzaki 😀
Skarpetki zrobiłam według sprawdzonego już kursu dziergania skarpet Iwony Eriksson, pięta tzw. z klapką jest wzmocniona dzięki podwójnej nitce (co drugie oczko na przemian w rzędach jest robione jasną i ciemną nitką, druga z nitek jest prowadzona od spodu).


To w sumie piąta para skarpet, które zrobiłam, a trzecia moja osobista. Pierwsze skarpety, które zrobiłam na pięciu drutach miałam zostawić sobie, ale ostatecznie podarowałam je siostrze. Druga para skarpet powstała specjalnie dla męża.

 A na zdjęciu poniżej zaczątek mojego "box of socks" 😍

1. Pasiaste skarpety "sleepyhead socks"

2. Skarpetki żakardowe z warkoczami

3. Skarpetki w kolorowe zygzaki

4. Skarpetki "avocado socks" w kolorze malin - in progressPozdrawiam serdecznie


2 komentarze :

  1. super skarpetki, takie pełne energii, aż chce się założyć ,pozdrawiam Ania

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo dziękuję Aniu za odwiedziny i komentarz :) Pozdrawiam serdecznie.

      Usuń