poniedziałek, 2 grudnia 2019

Jak zrobić zawieszkę na choinkę - bałwanka z pomponów?Dziś szybciutkie DIY świąteczne - zawieszka na choinkę w kształcie bałwanka, zrobiona z dwóch pomponów z włóczki. Wykonanie bałwanka jest tak proste, że poradzą sobie z nim nawet dzieci. Tym młodszym trzeba będzie pomóc z "ostrzyżeniem" pomponów, ale z samym ubieraniem bałwanka na pewno poradzą sobie samodzielnie:)
No to zaczynamy!
Do zrobienia bałwanka potrzebne będą:
- włóczka na pompony, najlepiej biała - u mnie ecru, ale na choince nie będzie widać :)
- dwa druciki kreatywne - na szalik i czapeczkę
- mały filcowy pomponik do czapeczki (można też zrobić z kolorowej włóczki)
- kawałek filcu na nos
- dwa małe czarne koraliki
- sznureczek na zawieszkę
- klej (użyłam uniwersalnego Magic, który po zastygnięciu jest przezroczysty)


Z włóczki robimy dwa pompony - na głowę i tułów bałwanka. Na 4 palcach nawijamy włóczkę - im więcej, tym bardziej ścisły będzie pompon. W połowie przewiązujemy ciasno dodatkowym kawałkiem włoczki


Przecinamy wszystkie pętelki, roztrzepujemy niteczki i strzyżemy pomponiki tak, żeby uzyskać kształt kulki. Jeden pomponik powinien być odrobinę mniejszy od drugiego.


Pompony można zrobić też na tekturkach, sposobem pokazanym na blogu Gu tworzy. Nawijanie włóczki na tekturowe kółka wymaga więcej uwagi i cierpliwości, ale za to strzyżenia jest o wiele mniej i można uzyskać gotowy pomponik w określonym rozmiarze.


Pomponiki związujemy dość ciasno przy pomocy pozostawionych wcześniej kawałków włóczki, tak żeby bałwankowi głowa nie kiwała się na boki ;)


Z kawałka drucika robimy bałwankowi szalik - po prostu drucik skręcamy wokół szyi.


Z kawałka filcu wycinamy mały trójkącik na nos. Ja nie miałam filcu, więc przycięłam mały filcowy pomponik, tworząc kształt miniaturowego stożka :) Nos przyklejamy przy pomocy kleju Magic lub kleju na gorąco z pistoletu.


Przyklejamy bałwankowi oczka i w czasie kiedy klej schnie, robimy czapeczkę.


Drucik kreatywny zwijamy w spiralę o obwodzie pasującym do głowy bałwanka.  Dolną krawędź smarujemy klejem i zakładamy bałwankowi czapeczkę na głowę :)


Zawiązujemy pętelkę ze sznureczka i przyklejamy ją do czubka czapeczki. Miejsce łączenia maskujemy małym pomponikiem. Ja jeszcze przykleiłam bałwankowi na czapeczce mały kwiatuszek (pewnie lepiej wyglądałaby gwiazdka - ale niestety nie miałam pod ręką).


No i gotowe, możemy wieszać bałwanka na choince i brać się za zrobienie kolejnego :)
Pozdrawiam serdecznie


PS.
I jeszcze wersja na Pinterest


1 komentarz :

  1. Świetny pomysł i tutorial. Dzięki! na pewno wykorzystam pomysł.

    OdpowiedzUsuń