niedziela, 14 października 2018

Warsztaty kwiatowe w DziedzicachW minioną sobotę miałam przyjemność poprowadzić w Dziedzicach warsztaty, na których uczyłam kursantów robienia kwiatów japońską techniką kanzashi. Jest to technika podobna do origami, elementy kwiatka, wykonuje się z odpowiednio składanych atłasowych wstążek.

Warsztaty zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Dziedzic a dofinansowała Gmina Barlinek. W zajęciach udział wzięli mieszkańcy Dziedzic i okolicznych miejscowości. Wiek uczestników był mocno zróżnicowany - od dzieci w wieku szkolnym do seniorów. Jednak niezależnie od wieku, wszyscy kursanci z takim samym zapałem i zaangażowaniem oddali cięciu, składaniu, opalaniu i klejeniu kolorowych wstążek :)

Najbardziej zadowolone z warsztatów były dziewczynki, które zrobione kwiatki wykorzystały do stworzenia ozdób do włosów i kolorowej biżuterii. Wystarczyło przymocować gumki, agrafki lub sznureczki. Na zdjęciu poniżej pozujemy z wykonanymi ozdobami.


Na kolejnych zdjęciach dokładniej widać efekty trzygodzinnych warsztatów. Stwierdzam, że miałam bardzo zdolne uczennice, które wykazały się cierpliwością, dokładnością i kreatywnością :)Pozdrawiam serdecznie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz