środa, 9 kwietnia 2014

Pierwsze urodziny grupy SZCZECIN SZYJE!

Ale ten czas szybko leci! Wydaje się, że to było tak niedawno - pierwsze spotkanie grupy pasjonatek szycia ze Szczecina i okolic. A tu proszę - właśnie wczoraj grupa Szczecin Szyje obchodziła swoje pierwsze urodziny!

Szczecin Szyje to entuzjaści szycia, dziergania i tworzenia pięknych rzeczy. Ta nieformalna grupa powstała w kwietniu 2013 i po roku liczy ponad 250 pań i panów. W ramach grupy motywujemy się, uczymy wzajemnie, rozwijamy swoje pasje i dzielimy się pomysłami. W ślad za Szczecinem pomysł na zakładanie szyciowych klubów rozszerzył się w całej Polsce. W tej chwili działa 20 grup w największych miastach Polski. 

Grupa prowadzi blog http://szczecinszyje.blogspot.com - zachęcam do odwiedzenia! Może znajdziesz tam inspirację szyciową? A może przyłączysz się do comiesięcznej zabawy SAL?

Oczywiście na urodzinach nie mogło zabraknąć tortu! Był więc tort, i to jaki :) Ze starym Singerem, guzikami, szpulkami i szpileczkami :) Wszystko jadalne!Widać  nawet pikowanie na "tkaninie" pod stopką maszyny :)


Spotkanie było świetną okazją aby wypić kawkę i zjeść torcik miłym towarzystwie, pogadać, zaprezentować swoje dzieła i spotkać inne szyjące osoby z okolicy.

PLAN IMPREZY:
- świętowanie 1szych urodzin naszej grupy (data założenia grupy Szczecin Szyje to 7.04.2013 a bloga - 18.04.2013)
- krawieckie swap party,
- podziwianie wytworów handmade uczestników spotkania,
- wybór rzeczy do szycia na naszych warsztatach krawieckich,
- tort, ploteczki, kawka i integracja.

Wszystkie punkty programu zostały zrealizowane, co uwieczniła na zdjęciach Karolina z B-craft.

 


A na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie grupowe :)


Przy okazji postu urodzinowego nie mogę nie wspomnieć o bardzo fajnej inicjatywie grupy Szczecin Szyje pod hasłem Szczecin Szyje Patchworki! 


Wczoraj ruszył nasz projekt na Wspieram.to  


Organizatorzy chcą zebrać środki na organizację warsztatów patchworkowych w Szczecinie. Jak pomóc w realizacji naszego celu? Jest kilka możliwości:
- wpłać pieniądze na stronie Wspieram.to - za każdy datek jest nagroda!
- udostępnij info o naszym projekcie na Facebooku, blogach, forach, itp,
- opowiedz o sprawie znajomym, rodzinie i współpracownikom
- zainteresuj tematem media, zarówno te internetowe jak i tradycyjne
Podczas warsztatów zostaną przerobione następujące zagadnienia: dobór tkanin i wypełnienia, krojenie i zszywanie bloczków, pikowanie i wszywanie lamówek. Kulminacją zajęć będzie uszycie kołderki patchworkowej, która zostanie przekazana Fundacji Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych ul. Powstańców Wielkopolskich 66/68 w Szczecinie.
 
Zobaczcie, jak przebiegały pierwsze warsztaty szyciowe, podczas których uczestniczki uszyły sukienki:Zachęcam Was gorąco do wspierania projektu Szczecin Szyje Patchworki!! Pamiętajcie - liczy się każda złotówka ;) !!!

6 komentarzy :

 1. Świetny tort i fajnie że inicjatywa się rozwija pozdrawiam Lusia

  OdpowiedzUsuń
 2. Jesteście wyjatkowo zgraną grupą, jest Was dużo, wszystkie zdolne i ambitne, aż żałuję, że ten Szczecin tak daleko... ;)
  A torcik obłędny... chyba straczyło dla wszystkich?

  OdpowiedzUsuń
 3. Grupa jest rewelacyjna. Inicjatywa świetna - ja już swoje parę groszy dorzuciłam :-)

  OdpowiedzUsuń