piątek, 23 czerwca 2023

Dekoracyjna miska ceramiczna

Ta dekoracyjna miska jest pierwszą rzeczą, którą poszkliwiłam, świadomie dobierając szkliwa w oczekiwaniu konkretnego efektu i można powiedzieć że ten zamierzony efekt uzyskałam 💙

Miska nie jest duża - ma średnicę wewnętrzną równą 15 cm, średnicę zewnętrzną (razem z ozdobnymi falbankami) - 20 cm i wysokość  równą 10 cm.


Z zewnątrz powierzchnia miski mieni się kolorami starego złota w dwóch odcieniach, z delikatnymi przecierkami w kolorze głębokiego brązu. Szczególnie dobrze ten efekt jest widoczny w promieniach słońca.


Na zdjęciu widać, że spód miski podkleiłam krążkiem z filcu, żeby uniknąć zarysowań drewnianego stołu, bo miska jest dość ciężka.


Wewnątrz miskę poszkliwiłam trzema kolorami szkliw - od najjaśniejszego kraklującego turkusu, poprzez płynący, efektowy ciemny turkus aż do turkusu w odcieniu zielonkawym.


Szkliwa w piecu podczas wypału pięknie spłynęły w dół, pozostawiając efektowne smugi. Szkliwo, które wylałam na dno miski jednocześnie nią obracając, ułożyło się w ciemniejszy zawijasek.


 

Glina G&S nr 474, szkliwa proszkowe TC Craquele Turkus, TC 8550 Santa Lucia, TC 8829 Tiffany Grun, TC 8942 Gold, TC 8818 Goldbronze  

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz