piątek, 16 września 2022

Raglanowy sweter grubasek - chunky sweater

 

Ten prosty raglanowy sweter robiony z góry na dół, będzie idealny na zimę. Jest to tzw. chunky sweater, czyli gruby, masywny sweter, robiony na drutach w dużym rozmiarze - na tzw. patykach 😉Sweter zrobiłam na drutach nr 10 z żyłką, przerabiałam trzema nitkami różnych włóczek z moich starych zapasów. Część pochodziła "z odzysku", większość była bez banderoli, więc nie umiem określić ich dokładnego składu. Na pewno jednak były to włóczki wełniane lub z niewielką domieszką innych włókien, dlatego mam pewność, że sweter będzie cieplutki.Sweter zrobiłam bardzo szybko - to zasługa grubej włóczki i drutów. Nie miałam konkretnego wzoru, robiłam sweter na czuja, przymierzając go często do momentu oddzielenia rękawów. Nie zastosowałam rzędów skróconych przy formowaniu dekoltu, więc przód i tył ma podkrój tej samej wielkości.

Połączenie trzech różnych włóczek dało melanż w kolorach beżu, moreli i popielu wpadającego lekko w fiolet. Jedna z włóczek była cieniowana, z długimi przejściami kolorów i to właśnie ona dała ten efekt miejscowo pojawiających się ciemnych prążków. 

Zużyłam włóczki prawie do zera. To jest jeszcze jedna zaleta robienia swetrów od góry - oprócz tego, że nie musisz swetra zszywać, gdy orientujesz się, że włóczka się kończy - kończysz i ty 😁

 
 

Pozdrawiam serdecznie

 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz