poniedziałek, 16 maja 2022

Torba na włóczkowe robótki

 

Ponieważ na dobre wkręciłam się w dzierganie na drutach, postanowiłam uszyć sobie torbę na robótkę, którą będę mogła zabrać ze sobą np. do ogrodu 😀

 

Torbę uszyłam z wodoodpornej tkaniny w wakacyjny wzór z arbuzami. Wymiary torby to: wysokość 30 cm i średnica denka 20 cm. To rozmiar wystarczający aby pomieścić średniej wielkości robótkę.


W środku torba ma kieszonkę na zamek, w której można przechowywać drobiazgi przydatne w czasie pracy - znaczniki, licznik rzędów, małe nożyczki czy igłę do szycia dzianin.

 


Na zewnątrz znajduje się kieszeń z wąskimi tunelami - jest idealna do przechowywania zapasowych drutów.


Zrobiłam też otwór do przeciągnięcia włóczki, zabezpieczyłam go nabitym plastikowym oczkiem używanym w ogrodnictwie do plandek. Musiałam jednak to oczko przeszlifować drobnoziarnistym pilniczkiem, żeby nie haczyło włóczki.

 

Torba już przetestowana - sprawdza się idealnie. Mam wszystko, czego potrzebuję pod ręką, włóczki się nie plączą, znaczniki nie rozsypują... Że też ja wcześniej nie wpadłam na to, że taka torba mi potrzebna 😉

Mam zamiar uszyć sobie jeszcze jedną torbę robótkową, tym razem małą, płaską, zakładaną na przedramię. Taką, która pomieści mały kłębek wełny i druty skarpetkowe.

 

Pozdrawiam serdecznie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz