piątek, 15 kwietnia 2022

Wielkanocne zajączki - woreczki na słodycze dla dzieci

To już naprawdę ostatnie wielkanocne szycie w tym roku. Te małe woreczki na czekoladowe jajeczka możesz uszyć dosłownie w kilka chwil z pomocą tutorialu, który Crystal przygotowała już 9 lat temu! I pomyśleć, że dopiero się na niego natknęłam.


Uszyłam od razu sześć takich woreczków, bo wiadomo, hurtem szyje się szybciej 😀 Oczka zrobiłam zajączkom z czarnych cekinów, a noski wyszyłam różową muliną. Na ogonki wykorzystałam gotowe akrylowe pomponiki o średnicy 10 mm.

Szablon zajączka można wydrukować w oryginalnym rozmiarze albo lekko powiększyć (moje woreczki mają o 10% większe wymiary).Potrzebny będzie jasny materiał na wierzch i kolorowy na wnętrze woreczka. Doskonale nadają się do tego celu małe kawałki bawełny pozostałe z innych projektów.

Zszywając woreczki zwróć uwagę na kolejność - najpierw parami (jasne z kolorowym) zszywamy górną część z uszkami, a dopiero w następnym kroku łączymy (jasne z jasnym i kolorowe z kolorowym) boki i  spód woreczka. W kolorowym woreczku zostawiamy niewielki otwór do wywinięcia zajączka na prawą stronę, zaszywamy otwór, prasujemy zajączka i ozdabiamy.

Teraz już pozostaje napełnić woreczki drobnymi słodkościami i podarować dzieciom. Radość z zajączka gwarantowana 🐇🐇🐇


Pozdrawiam serdecznie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz