piątek, 25 grudnia 2020

Piórnik - organizer na przybory szkolne

Dla małego ucznia uszyłam duży piórnik, a dokładniej organizer na przybory szkolne. Bazą jest segregator w formacie A-5. 

 

Uszyłam rozkładaną okładkę na ten segregator, z klapką zapinaną na rzep. Na wewnętrznej stronie pod gumką znalazły się kolorowe długopisy.

 

Po odpięciu rzepa można otworzyć kolejną część organizera, w której znajdują się kieszonki mieszczące notes, żółte karteczki samoprzylepne, kolorowe znaczniki, washi tape i różne naklejki. W górnej części przymocowane są dwie tasiemki, które podobnie jak w książkach, pełnią rolę zakładek.


W segregatorze umieściłam kolorowe sztywne przekładki, a pomiędzy nimi ozdobne kartki, koszulki, kolorowanki, itp.


Z tyłu organizera, do wewnętrznej części okładki przymocowany jest zeszyt formatu A-5. Łatwo można go wyjąć odpinając rzep w pasku przytrzymującym tylną część okładki.


Zeszyt ma oczywiście oddzielną, zdejmowaną okładkę, dzięki temu po zapisaniu zeszytu, można go wymienić na nowy, czysty. Ostatnim elementem organizera jest zakładka na gumce, która zabezpiecza zeszyt przed wypadnięciem z organizera, ale można ją zdjąć i umieścić w dowolnym miejscu zeszytu lub segregatora. 


Klapka zapinana na rzep spina wszystkie elementy organizera i zapobiega ich  przypadkowemu wypadaniu.


Pozdrawiam serdecznie

2 komentarze :

  1. Ten piórnik to prawdziwy majstersztyk. Z każdą odsłoną wzbudza coraz większy zachwyt.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję Aniu :) Ten piórnik to była improwizacja od A do Z, sama do końca nie wiedziałam co z tego będzie ;)

      Usuń