wtorek, 8 grudnia 2020

Okrągłe podkładki na świąteczny stół


Kolejny prezent gotowy! Wiem, że osoby, które zamierzam obdarować tu nie zaglądają i tylko dlatego mogę Wam te podkładki pokazać. Okrągłe, dość duże podkładki (mają 42cm średnicy) uszyłam łącząc cztery elementy koła.

 
A dokładniej, wycięłam cztery koła o średnicy 46 cm, każde z innej tkaniny, każde z nich przecięłam na cztery części, pozszywałam tak, żeby w każdym kole znalazły się ćwiartki z różnych tkanin. Z oczywistych powodów w taki sposób powstały cztery podkładki ;) 
 
Między spodnią a wierzchnią warstwą koła włożyłam mięciutką flanelę i przepikowałam podkładki prostymi liniami na szerokość stopki.
 

Dla ozdoby na liniach łączenia ćwiartek koła i na obwodzie koła  naszyłam srebrną tasiemkę zygzak, która połyskuje efektownie w świetle żarówek.

Na plecki podkładek użyłam świątecznej tkaniny w pasujących kolorach - białym i szarym, więc podobnie jak podkładki z poprzedniego postu i te mogą być dwustronne. 


No i kolejna pozycja z listy prezentów do uszycia odhaczona;)  Bardzo mi zależy, żeby wyrobić się z szyciem w tym tygodniu i powysyłać prezenty nieco wcześniej. W tym roku kurierzy będą mieli mnóstwo pracy i chciałabym uniknąć niepotrzebnego stresu i rozterek, czy przesyłki dotrą na czas czy nie...

 

Pozdrawiam serdecznie1 komentarz :

  1. Zawsze cieszą oko te podkładki poskładane z różnych tkanin. Tutaj zwykła bawełna,a jak może elegancko wyglądać,wszystko kwestia dobrze dobranych dodatków. Super :)

    OdpowiedzUsuń