środa, 29 stycznia 2020

Kolejna "rosyjska" bluzka - tym razem z żorżety


Zdecydowanie potrzebuję nowych ciuchów! Od czasu, kiedy zostałam blondynką, źle czuję się w ukochanych dotąd kolorach jesieni, które nosiłam gdy moje włosy były kasztanowe. Brązy, beże i rudości porzuciłam na rzecz granatu, chabru, turkusu i ostrego różu, prawie cyklamenu, którego dotąd nie tolerowałam.

Stopniowo wymieniam garderobę i zauważyłam, że granat stał się dla mnie nową czernią. Okazało się, że pasuje świetnie prawie do wszystkich kolorów, które mi się teraz podobają :)

Staram się nie kupować nowych ciuchów, tylko szyć, najlepiej z tkanin, które zalegają mi w szafie. A jeśli jeszcze okaże się, że tkanina ma w sobie coś z granatowego koloru, tak jak ta żorżeta w kropy i kółka - no to już nie zwlekam, tylko szyję czym prędzej, najlepiej ze sprawdzonego wcześniej wykroju.
Z tego wykroju z rosyjskiej strony leko-mail.ru szyłam już wcześniej bluzkę z wiskozy, dodając wiązania przy szyi i rękawach. Tym razem w samym wykroju bluzki nic nie zmieniłam. A ponieważ został mi wąski kawałek żorżety, to uszyłam z niego pasek do bluzki.Kolory bluzki są żywsze, bardziej takie jak na zdjęciu poniżej niż na zdjęciach zrobionych na mnie. To niestety kwestia słabego światła...


Bluzeczka jest prościutka, bez zapięcia, kołnierzyka i mankietów, więc szyje się ją błyskawicznie. A do tego pasuje idealnie, więc mam zamiar ten model potraktować jako szablon bazowy, który będę sobie w przyszłości dowolnie modyfikować.
Pozdrawiam serdecznie

1 komentarz :

  1. Fantastyczna bluzka,cudny materiał inny niż to co jest w sklepach. Teraz szyje sie wszystko z dzianin, nie trzeba dopasowywać a i błędy łatwiej ukryć. Mnie jakoś odrzuca od maszyny ale chyba i ja muszę zacząć "wyrabiać" zapasy.

    OdpowiedzUsuń