wtorek, 10 grudnia 2019

Patchworkowe podkładki z Mikołajem - schemat do pobrania!


Podkładki z patchworkowymi Mikołajami pierwotnie miały być małymi podkładkami pod kubek. Ostatecznie uszyłam jednak dość spore podkładki (bok kwadratu ma 24cm), na których oprócz kubka z aromatyczną herbatą zmieści się też talerzyk z kawałkiem świątecznego makowca :)
Mikołajki szyje się bardzo prosto, wzór jest oparty na trójkątach, których wierzchołek jest umiejscowiony w połowie długości boku kwadratu. Bardzo szybko można sobie narysować takiego Mikołajka w odpowiednim rozmiarze. Dla chętnych pod postem zamieściłam schemat do pobrania.Do uszycia podkładek wykorzystałam kawałki tkanin ze świątecznymi motywami, które zostały mi po ubiegłorocznych uszytkach.


Gotowym Mikołajkom przyszyłam oczka z małych czarnych guzików, a do czapeczek przykleiłam klejem na gorąco z pistoletu białe filcowe pomponiki.


Przypominam, że na głównej stronie bloga, w panelu po lewej stronie znajduje się banerek podlinkowany do postu Pomysły na ozdoby i dekoracje na Boże Narodzenie. Może komuś przyda się garść inspiracji? Zapraszam! :)Pozdrawiam serdecznie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz