niedziela, 10 lutego 2019

Igielnik - kapelusik z płyty CD


Co zrobić ze starą, nieużywaną już płytą CD? Można wyrzucić, a można też dać jej drugie życie i zrobić z niej... kapelusz - poduszeczkę na szpilki i igły.


Tutorial na taki kapelusik uszyty z aksamitu znalazłam na stronie yoncahobby. Teraz wystarczyło skompletować potrzebne materiały: płytę CD, butelkę o okrągłym przekroju po półlitrowej wodzie, kawałek dzianiny (granatowa to kawałek starej bluzy dresowej, seledynowa i różowa z nienoszonych już t-shirtów), trochę wypełniacza z poduszki, klej na gorąco, kawałki wstążek, kwiatki i piórka, i wziąć się do pracy. Okazało się, że zrobienie takiego kapelusza jest prostsze niż myślałam :)

Z dzianiny trzeba wyciąć dwa kółka - o średnicy 20cm do obszycia płyty i 16cm do zrobienia poduszeczki. Paskiem dzianiny o wymiarach 25 x 3cm obszyć pierścień o szerokości 1,5cm wycięty z butelki. Przed sklejeniem elementy kapelusza wyglądały tak:


Miałam zrobić jeden kapelusik dla siebie, ale robi się je tak łatwo i szybko, że zrobiłam cztery: dla siebie, siostry i dwóch szyjących koleżanek :)


Igielnik oprócz tego, że będzie przydatnym drobiazgiem, który ma zapobiec gubieniu szpilek i igieł, będzie fajną dekoracją mojego kącika szyciowego. 

Pozdrawiam serdecznie

2 komentarze :

  1. Piękne i praktyczne dekoracje do każdej krawieckiej pracowni!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Oda, Ty zawsze coś oryginalnego wyszukasz i pięknie zrobisz :) Aaa... ciastem z poprzedniego wpisu narobiłaś mi apetytu na coś takiego. Muszę spróbować ;) Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń