środa, 11 lipca 2018

Miejskie plecaki - worki dla dzieci


Dla dwójki rodzeństwa uszyłam bardzo popularne miejskie plecaczki - worki, znane też pod nazwą workoplecaki :) Podczas szycia korzystałam z tutorialu Mility Nikonorov, która w bardzo przystępny sposób pokazuje, jak pięknie wykończyć worek podszewką. Dodatkowo spodobał mi się jej bardzo prosty sposób na wykonanie wlotów sznurka.

Dla dziewczynki wybrałam ostatnią ćwiartkę pięknej tkaniny z kolorowymi kotami Roberta Kaufmana i pomarańczową bawełnę w kwiatuszki na podszewkę.

Dla chłopca, miłośnika koni, wybrałam -  no jakże by inaczej - bawełnę z nadrukiem realistycznych koni różnej maści ;)A żeby worek nie był tak "poważny", no bo w końcu szyty jest dla dziecka, z podszewki dobranej kolorystycznie do wierzchu worka, wychyla się zabawny hipcio ;)


Z przodu zrobiłam dużą kieszeń zapinaną na zamek błyskawiczny, która przyda się na jakieś drobne dziecięce skarby.A poniżej oba workoplecaki - widać, że oprócz wzoru różnią się też rozmiarem. Można się domyślić, że chłopczyk jest starszy od swojej siostry ;)
Pozdrawiam serdecznie

1 komentarz :

  1. Cudne te workoplecaczki. Muszę się też wreszcie z nimi zmierzyć, bo to idealny podarek dla dzieciaczków, szczególnie na letni czas. Zachwycająca ta materia w kociaki. Zakochałam się po uszy!!!

    OdpowiedzUsuń