czwartek, 17 lutego 2022

Jak z mydła zrobić kulki odstraszające mole?

 

Kiedy zbliża się moment zmiany ubrań z zimowych na letnie, wyciągam dużą walizę, w której przechowuję nienoszone ubrania. Letnie ubrania piorę - na skróconym cyklu prania, bo przecież wkładałam je do walizki czyste, ale bardziej chodzi o to, żeby je odświeżyć. 

Walizę wietrzę i wkładam do niej uprane ubrania zimowe. Nie znoszę zapachu naftaliny, ani innych środków na mole, dlatego pomiędzy ubrania wkładam małe woreczki z kulkami mydła. Taki sposób praktykuję od lat i jeszcze żaden mól nie odważył się zniszczyć moich ubrań.


Jak zrobić kulki na mole z mydła?

Wybierz swoje ulubione mydło w kostce. Połóż je na talerzyku i włóż do kuchenki mikrofalowej na kilka sekund. Czas musisz ustalić doświadczalnie - zależy on od mocy mikrofalówki i rodzaju mydła. Chodzi o to, żeby mydło się nie roztopiło (a właściwie nie spuchło i spieniło), tylko żeby lekko zmiękło.

Kostkę zmiękczonego mydła przekrój na 6 części.

Zanim stwardnieje możesz spróbować w dłoniach nadać kawałkom mydła kulisty kształt, ale nie jest to konieczne, bo nie ma żadnego wpływu na skuteczność działania mydła 😉

Kulki włóż do małych woreczków, bardzo dobrze nadają się do tego celu woreczki z organzy, które są cieniutkie i do tego są ściągane atłasową tasiemką.


Za tasiemkę możesz woreczki powiesić na wieszakach ubraniowych w szafie, albo po prostu powkładać pomiędzy ubrania w szafie lub - tak jak ja - w walizce, w której przechowuję zimowe ubrania.


 

 Pozdrawiam serdecznie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz