sobota, 16 grudnia 2017

Kołderka z żaglówkami dla KrzysiaDla malutkiego Krzysia uszyłam dwustronną patchworkową kołderkę z motywami żeglarskimi :)

Z jednej strony znajdują się żaglówki i imię chłopczyka - Krzyś. Przynajmniej wiadomo, do kogo kołderka należy ;)


Uszyłam 12 bloczków z żaglówkami, a do tego pasy trójkątów, które przyszyte pod żaglówkami udają fale.Całość jest przepikowana maszynowo i ręcznie. Tak wygląda jedna strona kołderki - obszyta lamówką w serduszka, podobnie, jak flagi powiewające na masztach żaglówek.


Druga strona kołderki również jest patchworkowa, ale już o wiele prostsza, z kwadratów w motywy żeglarskie, dokładnie takie same jak na tej kołderce, którą szyłam rok temu dla Małgosi.


Literki najpierw wydrukowałam na papierze w odpowiednim rozmiarze. Wycięłam i miałam gotowe szablony, według  których wycięłam literki z tkaniny podklejonej dwustronnie klejącą flizeliną. Literki naprasowałam w wybranym miejscu i obszyłam ściegiem drabinkowym.  


Kołderka jest pikowana tylko po stronie z żaglówkami. Druga  strona jest przepikowana w szwie otaczającej ramki i dodatkowo ręcznie przeszyta tylko w narożnikach kwadratów.


Gotowa kołderka ma wymiary około 90 x 110cm. Do kompletu mam zamiar uszyć poduszkę żaglówkę i girlandę z imieniem Krzysia do zawieszenia na boku łóżeczka lub na ścianie.


Pozdrawiam serdecznie

3 komentarze :