czwartek, 30 czerwca 2016

Quiet book dla Tymka - strona 15


Sama nie wierzę, że mi się udało!? Codziennie przez dwa tygodnie szyłam jedną stronę książeczki i została mi już tylko tylna okładka :)))

Dziś uszyłam ciuchcię. Hmmm.... może ciuchcia to za dużo powiedziane, no ale jakiś pojazd jest ;)

A musiał być pojazd, bo koniecznie chciałam wykorzystać pomysł z odkręcanymi kółkami, który podpatrzyłam gdzieś na rosyjskich stronach.


Do uszycia kółek wykorzystałam górną część kartoników po jogurtach. Kartoniki wykonane z powlekanej tektury łatwo dały się pociąć i wszyć pomiędzy dwie warstwy filcu.


Teraz ciuchcia może mieć kółka raz niebieskie a raz czerwone ;)


Dodatkowo ciuchcia jest układanką - ma tylko 4 elementy, ale dla malucha to już i tak łamigłówka. Elementy są mocowane na rzepy. A żeby ułatwić dziecku zorientowanie się, gdzie jaki element przymocować,  na stronie książeczki wyszyłam maszynowo kontur ciuchci.Na dole strony są 3 kieszonki, do których można włożyć zapasowe koła i części układanki.
A po dwóch tygodniach szycia książeczka wygląda tak:
Jutro uszyję ostatnią stronę - tylną okładkę. To będzie tylko duża kieszeń, do której będzie można włożyć wszystkie ruchome elementy pozostałe po zabawie, tak żeby się nie zgubiły.

Ponieważ taką stronę uszyję bardzo szybko, to myślę, że zdążę jeszcze uszyć torbę - taką zwykłą "szmaciankę", ale z fajnego materiału, która posłuży do przechowywania książeczki.Pozdrawiam serdecznie

6 komentarzy :

 1. Twoja książeczka jest rewelacyjna! Gratuluję Ci! Mnóstwo pracy ale efekt jest wspaniały! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę że każde dziecko by się nią zachwycilo. Poprostu cudowna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Genialne! Te kółka tez zaadoptuję!

  OdpowiedzUsuń
 4. A już sie martwiłam ze nie ma kieszonki na zapasowe kółka. Jakże się myliłam. Są:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przez dwa tygodnie zaglądałam na twój blog i podziwiałam powstawanie tej fantastycznej książeczki. Po prostu bajkowa, rozwijająca malucha zabawka. Gratuluję.

  OdpowiedzUsuń