czwartek, 23 grudnia 2021

Jak zrobić cynamonowe zawieszki na choinkę?

 

W ubiegłym roku nakupowałam mnóstwo cynamonowych lasek, na których plotłam makramowe zawieszki na choinkę. W tym roku cynamon, który mi pozostał, postanowiłam wykorzystać do zrobienia zawieszek w kształcie choinek. Choineczki są uszyte z bawełnianej tkaniny wypełnionej silikonową kulką, a ich pnie, to właśnie cynamonowe laski 🌲🌲🌲To bardzo proste i szybkie DIY, takie ozdoby możesz zrobić dosłownie w ostatniej chwili.

Przygotuj sobie szablon choinki w kształcie trójkąta równobocznego. Rozmiar ustal przymierzając papierowy trójkąt do laski cynamonu. Mój trójkąt ma boki równe 13 cm i podstawę 9 cm.

Potrzebujesz jeszcze:

-  kawałki bawełnianej tkaniny, 

- wypełniacz - silikonową kulkę lub wkład wyciągnięty z poduszki,

- ozdobny sznureczek do zawieszenia,

- laski cynamonowe (można kupić w sklepie spożywczym na przyprawach),

- igłę z nitką (albo lepiej dostęp do maszyny do szycia),

- pistolet z klejem na gorąco.


Ze złożonego prawymi stronami do siebie materiału wytnij trójkąty według przygotowanego szablonu.


Zszyj każdy z trójkątów pozostawiając w środkowej części podstawy niezaszyty otwór o długości ok 2 cm. W punkcie oznaczonym strzałką możesz od razu wszyć złożony na pół sznureczek, kierując jego końce w stronę niezaszytego odcinka.  Możesz też doszyć sznureczek później, już do gotowej choinki.

 

Odwróć uszyty trójkąt na prawą stronę, wszyty sznureczek może okazać się tu bardzo pomocny. Możesz też pomóc sobie patyczkiem czy ołówkiem, żeby uformować rogi trójkąta.


Wypełnij trójkąt kulką silikonową, zwróć uwagę, żeby rogi trójkąta nie były puste. Nie ubijaj wypełnienia zbyt mocno, choinki mają być mięciutkie.


 
Wsuń laskę cynamonu do połowy w otwór u podstawy trójkąta, przy pomocy gorącego kleju z pistoletu sklej brzegi otworu jednocześnie unieruchomiając cynamon. Jeśli nie zrobiłaś tego wcześniej, przyszyj sznureczek do wierzchołka choinki.
 


To wszystko, zawieszki gotowe! Prawda, że łatwe do zrobienia? 

Pozdrawiam serdecznie1 komentarz :