poniedziałek, 25 lutego 2019

Jeszcze jedna bluzka z rosyjskiego wykrojuPowoli uzupełniam swoją garderobę. Uszyłam kolejną bluzkę z długim rękawem, tym razem z tkaniny ze sklepu Natan, która została opisana przez sprzedawcę jako jedwabista żorżeta.

Wykrój na tę bluzkę to lekko zmodyfikowany modelnr 4779 ze strony leko-mail.ru.

Zrezygnowałam z falbanki, rękaw przedłużyłam, zmarszczyłam i dół wykończyłam lamówką o szerokości ok. 1,5cm.

 


Nie chciałam mieć pod szyją kokardy, więc dekolt lekko pogłębiłam i samo wiązanie (szarfę) uszyłam węższą i dłuższą niż w oryginalnym modelu.
Bluzkę uszyłam szybko i sprawnie, ponieważ nie musiałam nic dopasowywać - wykrój jak zawsze był idealnie dostosowany do moich wymiarów  :) Przekonałam się po raz kolejny zamawiając wykrój na wymiar, że nie warto oszukiwać samej siebie. Trzeba się zmierzyć stojąc swobodnie, nie wciągać brzucha, nie ściskać się centymetrem podczas mierzenia. I wtedy można mieć pewność, że wykrój nie będzie wymagał poprawek.


Kolejna bluzka powędrowała do mojej szafy, a ja mam już skrojoną następną. Tym razem będą moje ukochane groszki - czarne na białym tle :)

 


Wreszcie mogę wyjść na zewnątrz żeby zrobić zdjęcia :) W ogrodzie już widać wiosnę. I chociaż w nocy temperatura potrafi jeszcze spaść poniżej zera, to w ciągu dnia temperatury są dodatnie, nawet powyżej 10 stopni. Krokusy już kwitną, hiacynty i tulipany nieśmiało wschodzą, a kiedy zaświeci słońce, widać pracujące pszczoły :)

Pozdrawiam serdecznie


3 komentarze :

 1. Bardzo ładna, prosta a jednocześnie elegancka ( może dlatego, że prosta to elegancka ). 2wszłam na polecaną przez Ciebie stronę. Sporo tam fajnych modeli. Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładna bluzka. Zerknęłam na ten wykrój, wydaje się prosty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To taki ponadcasowy fason. Stylowa elegancja. Wykonanie pierwsza klasa.
  P.S. Mam nadzieję, że pojawią się nowe wpisy na blogu. Podziwiam Twoją wszechstronność i kreatywność.

  OdpowiedzUsuń