sobota, 5 marca 2016

Warsztaty wyrabiania koralików z Fimo


Dziś miałam przyjemność poprowadzić w Dziedzicach warsztaty wyrabiania koralików z masy  termoutwardzalnej Fimo techniką millefiori.

Warsztaty zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Dziedzic. W zajęciach udział wzięli mieszkańcy Dziedzic i okolicznych miejscowości. Wiek uczestników był mocno zróżnicowany - od dzieci w wieku szkolnym do seniorów. Jednak niezależnie od wieku, wszyscy kursanci z takim samym zapałem i zaangażowaniem oddali się ugniataniu, wałkowaniu, lepieniu i krojeniu masy Fimo :)

Podczas czterogodzinnego spotkania uczestnicy wykonali wałeczek w wzorem kwiatowym metodą mozaikową. Tutorial przygotowany specjalnie na potrzeby warsztatów prezentowałam w tym poście.Drugi wykonany przez uczestników wałeczek miał kształt listka z cieniowanym środkiem i widocznym unerwieniem. Cieniowanie uczestnicy wykonali ręcznie, bez użycia maszynki, tym większe należą im się brawa, bo jak na pierwszy kontakt z masą Fimo efekty były naprawdę świetne!Następnie wałeczki zostały pokrojone na krążki i plasterki, z których uformowano koraliki. Niektórzy w płaskich koralikach zrobili po dwie dziurki i w ten sposób powstały oryginalne guziki :) 

Z kolorowych ścinków pozostałych po uformowaniu dwóch wałeczków, uczestnicy ulepili jeszcze wisiorki w kształcie serduszka.


Ponieważ pierwsza ulepiona partia koralików została od razu na miejscu wypalona, uczestnicy wykonali naszyjniki i bransoletki - najprostsze, na gumce. Na zdjęciu poniżej jedna z młodszych kursantek dumnie prezentuje swoją nową biżuterię :)


Tu tylko część korali, które powstały podczas dzisiejszych zajęć.


Warsztaty  wszyscy zgodnie oceniliśmy jako bardzo udane. Kursanci wyszli zadowoleni, bo nauczyli się czegoś nowego, a zdobyte umiejętności dały im podstawy, które pozwolą im wymyślać i samodzielnie tworzyć koraliki i guziki z Fimo. A ja mam ogromną satysfakcję, że moi kursanci w lot pojęli na czym polega technika millefiori i wykonali takie ładne prace :)

Gratuluję im serdecznie i życzę aby doskonalili swoje nowo zdobyte umiejętności.Pozdrawiam serdecznie

7 komentarzy :

 1. Bardzo ładne prace zrobiły kursantki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. brawo:00 ależ fajny kursik....aż zamarzyły mi się takie własnoręcznie zrobione guziczki:))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Qrko kochana, przy Twoich zdolnościach, to nic, tylko się brać za lepienie :)))))) Nie musisz marzyć o swoich guziczkach, możesz mieć jakie tylko chcesz :)

   Usuń
 3. Było super i nauka nie pójdzie w las. Już zamawiamy masę simo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę :) W razie gdyby się pojawiły jakieś pytania - jestem do dyspozycji. Proszę pisać na maila, albo za pośrednictwem facebooka. Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 4. Uczestnicy wyglądają na zadowolonych a prace wyszły rewelacyjnie!

  OdpowiedzUsuń