sobota, 31 maja 2014

Kraciasta sukienka

Kolejną sukienkę uszyłam korzystając ze sprawdzonego już wykroju - w zeszłym roku szyłam z niego biało-czarną sukienkę z rypsu.


Wiosenna sukienka z tkaniny w kratę wygląda tak :)Tkanina zupełnie "nie moja" - po pierwsze raczej nie noszę kraty, po drugie turkus to kolor, którego jak dotąd unikałam. Ale spodobał mi się ten materiał, bo kolory są wiosenne, rozbielone, dodatkowo w kratce pojawia się cieniutka srebrna niteczka, która delikatnie połyskuje.Największym problemem było dla mnie dopasowanie wzoru - w poziomie udało mi się kratkę spasować, ale w pionie ze względu na cięcia już się to nie udało...Sukienka ma małe rękawki, właściwie półrękawki - wykończyłam je gotową tasiemką ze skosu. Kryty zamek wszyłam już bez większych problemów...... no i proszę, tak oto gotowa sukienka wygląda na mnie :) 

Wprawdzie to jeszcze kalendarzowa wiosna, ale w Tanowie na łąkach,  które często odwiedzam już widać lato.Zobaczcie, jaki ładny koziołek pozował do zdjęcia :) Zatrzymał się jakieś 20 metrów od ambony, ale po chwili ruszył do lasu. Na szczęście udało się zrobić parę fotek :) 


9 komentarzy :

 1. Bardzo ładna! Ja latem też zakręcę się koło turkusu :) ale tylko latem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Obie sukienki przesliczne! Ta czarna w róże taka "poważniejsza", a ta dzisiejsza taka bardziej słodka:) Przepiękna! I pieknie w niej wyglądasz!

  OdpowiedzUsuń
 3. Sukienka wygląda bardzo świeżo i wiosennie, przyznam że ja bym chyba też nie pochyliła się nad tym materiałem, mimo że kratki lubię. Ale nad tym ubolewam u siebie i podziwiam u innych - umiejętność dostrzeżenia potencjału w takim materiale. Tobie wychodzi to świetnie :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uroczo połyskuje srebrna nitka, sukienka bardzo delikatna i wiosenna :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Serdecznie zapraszam po wyróżnienie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna sukienka, ten materiał w kratkę bardzo wiosenny :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Sukienka świetnie leży na Tobie i ładny krój, a ja uwielbiam turkusy, we wszystkim i gdzie tylko:))

  OdpowiedzUsuń
 8. Śliczna sukienka. Bardzo fajny krój :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajna sukienka i jaka idealna na lato. Świetne kolorki :-)

  OdpowiedzUsuń